Korzystanie z psychoterapii par

Termin terapii par związany jest z problemami małżonków. Wydaje się jednak, że z usług psychoterapeutów korzystają nie tylko ci, którzy ogłosili sakramentalne „tak”. Oczywistym jest, że wśród odbiorców dominują pary po ślubie. Jest kilka przyczyn. Przede wszystkim z małżeństwem wiąże się wiele zobowiązań i, co za tym idzie, dużo stresu.

Czytaj dalej 25.02.2017. 13:09

Terapia par jest obecnie często stosowana przez wiele związków

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z pomocy seksuologa. Często podczas terapii małżeńskiej, seksuolog bierze w niej udział, gdyż często problem ze współżyciem bywa właśnie podstawą, która sprawia że ludzie decydują się na terapię małżeńską. Pomoc seksuologa jest bardzo przydatna, ponieważ przedstawia on wiele różnych przyczyn, które nawet przez myśl nie przeszły parom, które zmagają się z problemem w ich związku.

Czytaj dalej 13.01.2017. 13:02

Jak naprawiać rodzinne konflikty?

Bardzo często nawet w rodzinach ze stosunkowo dłuższym stażem pojawiają się problemy kłótni. Oczywiście te proste potyczki da się rozwiązywać zwykłą rozmową, jednak do bardziej skomplikowanych przyda się już mediator rodzinny. To zawód wyspecjalizowany. Działa bardzo podobnie, jak terapia małżeństw, chociaż nie daje ostatecznych rozwiązań dopasowanych do naprawy relacji, lecz podaje opcje regulujące kłopoty i przedstawia sprawnie interesy obu stron, poszukując w nich wspólnego pola negocjacyjnego.

Czytaj dalej 06.01.2017. 16:00